Kas ir kur gyvena laukiniai ir naminiai gyvūnai? Miško gyvūnai, gamtos pažinimo pamokų užrašai. Žaidimas "Kas kur gyvena"

Didaktiniai žaidimai darželis tema: "Gyvūnai"


Autorius: Knis Anna Nikolaevna, vyresnioji mokytoja.
Darbo vieta: MBDOU "Vaikų darželis Nr. 3 "Šypsena", Kalach - ant - Don.
Darbo aprašymas: Atkreipiu jūsų dėmesį į didaktinius žaidimus ikimokyklinukams tema: „Gyvūnai“. Ši medžiaga padės pedagogams, vaikams ir jų tėveliams žaismingai įtvirtinti vaikų žinias apie laukinius ir naminius gyvūnus bei jų jauniklius.

Didaktinis žaidimas: loterija „Gyvūnai“.


Tikslas: Vaikų žinių apie gyvūnus įtvirtinimas, gebėjimas atskirti ir rasti tinkamą gyvūną.
Didaktinė medžiaga:Žaidimo laukas (4 vnt.), padalintas į 6 kvadratus su įvairių gyvūnų atvaizdais, atitinkančiais atvaizdus ant mažų kortelių (24 vnt.).






Žaidimo eiga:Žaidimas vaikams nuo 3 metų. Žaidimą gali žaisti 3-5 žmonės. Žaidėjams išduodamos žaidimo kortelės. Vedėjas iš specialaus nepermatomo maišelio išsitraukia mažą kortelę, žaidėjas arba vedėjas įvardija gyvūną. Kas randa atitinkamą vaizdą savo lauke, pasiima nuotrauką sau. Tai tęsiasi tol, kol vienas iš dalyvių uždengia visą žaidimo lauką žetonais. Vyresniems nei 5 metų vaikams žaidimas gali būti sudėtingas. Vienu žodžiu įvardykite gyvūnus, pavaizduotus toje pačioje žaidimo aikštelėje.
Pirmajame lauke rodomi: katė, kiaulė, arklys, karvė, ožka, avis. Tai augintiniai.
Antrame lauke vaizduojami: elnias, voverė, briedis, lapė, šernas, vilkas. Tai miško gyvūnai.
Trečiame lauke pavaizduota: tinginys, echidna, plekšnė, kivi, iguana, koala. Tai Australijos gyvūnai.
Ketvirtame lauke pavaizduoti: liūtas, raganosis, žirafa, kupranugaris, dramblys, zebras. Tai Afrikos gyvūnai.
Didaktinis žaidimas „Kas kur gyvena?
Tikslas: Vaikų įgūdžių koreliuoti gyvūnų atvaizdus su jų buveine formavimas.
Didaktinė medžiaga: 24 kortelės su gyvūnų atvaizdais (paimtos iš loterijos) ir du žaidimo laukai su miško ir kaimo vaizdais.



Žaidimo eiga: Išdėliokite korteles pagal gyvūnų, naminių gyvūnų buveines kaime, laukinių – miške.
Didaktinis žaidimas „Atspėk, koks gyvūnas“
Tikslas: Ugdykite gebėjimą apibūdinti gyvūnus ir atpažinti juos pagal aprašymą.
Didaktinė medžiaga: Kortelės su gyvūnų nuotraukomis.
Žaidimo eiga: Mokytojas duoda vaikams atvirutes su gyvūnų nuotraukomis. Vaikai savo kortelių niekam nerodo. Mokytojas pakviečia vieną vaiką apibūdinti savo paveikslėlyje pavaizduotą gyvūną arba įminti mįslę. Kiti vaikai turi atspėti, koks tai gyvūnas.
Didaktinis žaidimas „Surinkite paveikslėlį“
Tikslas: Ugdykite loginį mąstymą, pasaulėžiūrą, pažintinį susidomėjimą ir kalbinę veiklą.
Didaktinė medžiaga: kortelės su gyvūnų atvaizdais, supjaustytos į kelias dalis.
Žaidimo eiga:Žaidimas vaikams nuo 3 metų. Vaikams išduodamos žaidimo kortelės, supjaustytos į 2, 3, 4 dalis (pagal vaiko amžių ir gebėjimus). Surinkęs paveikslėlį, vaikas pasakoja, kokį gyvūną surinko.
Pavyzdžiui: šuo yra augintinis.
Meška yra laukinis gyvūnas.
Didaktinis žaidimas „Penktas nelyginis“
Tikslas: Gyvūnų klasifikavimo pagal esminius požymius įgūdžių ugdymas.
Didaktinė medžiaga: Kortelės su 5 gyvūnų atvaizdu, 4 iš jų priklauso vienai teminei grupei, o penktoji – kitai grupei.
Žaidimo eiga: Vaikams pateikiama užduotis: „Pažiūrėkite į paveikslėlius, įvardykite, kas ant jų pavaizduota, ir nustatykite, kuris gyvūnas yra keisčiausias. Likusius gyvūnus vadink vienu žodžiu. Kiekvienas dalyvis savo ruožtu pašalina papildomą gyvūną. Jei jis padaro klaidą arba neįvykdo užduoties, jo versija pasiūloma atlikti kitam žaidėjui. Už kiekvieną teisingai atliktą užduotį jie suteikia lustą. Laimi tas, kuris surinks daugiausiai žetonų.
Žaidimo kortelės:
1.Katė, lapė, voverė, vilkas, lokys. Papildoma košė yra todėl, kad tai yra naminis gyvūnas, o likusi dalis yra laukiniai gyvūnai.


2.Elnias, tigras, šuo, lapė, liūtas. Papildomas šuo yra todėl, kad jis yra naminis gyvūnas, o likusieji yra laukiniai gyvūnai.


3. Kiaulė, avis, šuo, lapė, katė. Papildoma lapė yra todėl, kad ji yra laukinis gyvūnas, o likusieji yra naminiai gyvūnai.


4.Arklys, zebras, karvė, asilas, ožka. Papildomas zebras yra todėl, kad jis yra laukinis gyvūnas, o likusieji yra naminiai gyvūnai.


Didaktinis žaidimas „Kieno uodega“
Tikslas: Dėmesio, logikos, atminties, smulkiosios motorikos lavinimas.
Didaktinė medžiaga: Kortelės su įvairių gyvūnų atvaizdais, taip pat jų uodegomis.
Žaidimo eiga: Vaikui duota užduotis. Kiekvienam gyvūnui pasirinkite uodegą ir sujunkite reikiamas nuotraukas linijomis. Įvardykite, kuris gyvūnas turi kokią uodegą (ilgą, trumpą, pūkuotą, storą, mažą, didelę ir pan.).


Didaktinis žaidimas „Kieno kūdikis“
Tikslas: Stebėjimo, dėmesio ir analitinių įgūdžių ugdymas.
Didaktinė medžiaga: kortelės su gyvūnų jauniklių atvaizdais, 12 vienetų ir du žaidimo laukai su laukinių ir naminių gyvūnų atvaizdais.
Žaidimo eiga: Vaikai turės padėti mamoms surasti savo kūdikius. Be to, žaisdami galite sustiprinti vaikų didelių ir mažų, naminių ir laukinių gyvūnų sampratą. Žaidimą gali žaisti nuo vieno iki keturių žmonių.




Didaktinis žaidimas „Kieno šešėlis“
Tikslas: Logikos, mąstymo ir vaizdinės atminties ugdymas.
Didaktinė medžiaga: Kortelės, kuriose vaizduojami įvairūs gyvūnai, taip pat jų šešėliai.
Žaidimo eiga: Pakvieskite vaiką surasti, kur yra kieno šešėlis, ir reikiamus paveikslėlius susieti linijomis.


Didaktinis žaidimas „Kokie gyvūnai paslėpti paveikslėlyje?
Tikslas: Dėmesio, mąstymo, vaizduotės ugdymas.
Didaktinė medžiaga: kortelės, kuriose pavaizduoti įvairių gyvūnų kontūrai.
Žaidimo eiga: Pakvieskite vaiką surasti ir pavadinti paveikslėlyje nupieštus gyvūnus.

Atlikta:

mokytojas pradines klases

SM ITL Nr. 24 pavadintas. E. A. Varšavskis

Khitrova Anastasija Sergeevna

Neryungri 2016 m

Tikslas: Apibendrinti ir sisteminti vaikų žinias apie naminių ir laukinių gyvūnų gyvenimą

Užduotys:

  • Ugdomasis: toliau aiškintis ir sisteminti vaikų idėjas apie naminių ir laukinių gyvūnų gyvenimą; žinoti ir pabrėžti esmines savybes gyvūnus, žinoti: ką jie valgo, kaip balsuoja, kur gyvena, kokią naudą duoda žmonėms; kalbos gramatinės struktūros tobulinimas.
  • Vystymasis: ugdyti nuoseklią kalbą; plėsti žodyną, ugdyti vaikų vaizduotę, smalsumą, atmintį ir mąstymą.
  • Išsilavinimas: Savarankiškumo, aktyvumo, iniciatyvumo, rūpestingo požiūrio į gyvūnus ugdymas; bičiulystės jausmas.

Įranga: Pristatymas, žetonai, diplomas „Laukinės gamtos ekspertai“.

Per užsiėmimus

Mokiniai sėdi į tris komandas. Už teisingą atsakymą ir atliktą užduotį komanda gauna žetoną. Pamokos pabaigoje įmušusi komanda didelis kiekisŽetonai apdovanojami diplomu „Laukinės gamtos ekspertai“.

1. Įvadinė dalis

Mus supančiame pasaulyje gyvena įvairūs gyvūnai.

Jie skiriasi dydžiu, spalva, juda Skirtingi keliai. Kurie?

(Bėgti, šliaužti, skristi)

Paskelbti įvairių garsų. Kuris?

(Look, mūk, kriok...)

Žinome, kad šalia žmonių gyvenantys gyvūnai vadinami...?

(Vidaus)

Kokie yra gyvūnų, kurie gyvena patys, vardai?

2. Tikslo nustatymas

Šiandien, vaikinai, turime ne tik pamoką, bet ir viktoriną. Prisiminsime ir įtvirtinsime žinias apie gyvūnus. Už teisingus ir įdomius atsakymus būsite apdovanoti žetonais, o pamokos pabaigoje apibendrinsime savo viktorinos rezultatus.

Taigi, pradėkime.

Pasirinkite įdomų pavadinimą savo komandai.

(vaikai pasirenka)

3. Žaidimas "Kas kur gyvena"

(Lentoje pavaizduotas gamtos paveikslas: medis, ežeras, voratinklis ant medžio po šakomis, pieva su žole, gėlėmis. Mokytojas skaito vaikams mįsles apie gyvūnus. Vaikai spėlioja, nufotografuoja gyvūną ir įdėkite jį į vietą paveikslėlyje, kur gyvena šis gyvūnas.

Pažiūrėkite į lentą. Koks gražus paveikslas! Bet ar kažko trūksta? kam?

(Gyventojai)

Teisingai! Be gyventojų šis paveikslas atrodo tuščias. Perkelkime jį. Skaitysiu tau mįsles. Atsako pirmoji komanda, pakėlusi rankas. Jei atsakymas teisingas, tada vienas dalyvis išeina, nufotografuoja su atspėtu gyvūnu ir pritvirtina prie lentos toje vietoje, kur šis gyvūnas gyvena.

Miške vingiavo kailio kamuolys,
Kas prajuokino gyvūnus.
O tu imk ir spėk
Kas visus prajuokino? Be abejo,….
(zuikis) – pritvirtinkite po medžiu.

Čia bus failas: /data/edu/files/o1460902105.pptx (laukiniai ir naminiai gyvūnai)

Danguje sukasi paukščių pulkas,
Pulkas visai nėra paprastas!
Nemušk šio pulko:
Pulkas pilkų...
(BALANLIAI) - pritvirtiname prie dangaus.

Yra vėgėlė, karosas, niūrus,
Ungurys, kuojos ir kuojos.
Bet ar galite mus pavadinti
Vienu žodžiu, visi žodžiai.
(ŽUVYS) – pritvirtiname prie ežero.

Ji gyvena mūsų tvarte,
Kramto ir šieną, ir žolę,
Ir jis man duoda pieno atsigerti.
Tai kas man tai paskambins?
(KARVE) - pritvirtiname prie pievos.

Kaip žvejys audžia tinklą,
Bet jis neina žvejoti.
(VORAS) - pritvirtiname prie tinklo.

Kartą mačiau miške
Tamsiai raudonas grožis.
Ji šokinėjo palei šakas,
Matyt, ji ten ieškojo spurgų.
(VOVERĖ) - pritvirtiname prie medžio šakos.

Virš vabalo ir žievės vabalo
Jis visada laimi.
Pro medžius šen bei ten:
Kas yra tikras miško draugas?
(MEDŽIAGA) – pritvirtinkite prie medžio kamieno.

Šauniai padirbėta! Matau, kad gerai žinai, kur gyvena gyvūnai.

2. Žaidimas "Kas tai pasakė?"

Visi mokame ir mėgstame bendrauti vieni su kitais. Ar manote, kad gyvūnai kalbasi tarpusavyje?

Žinoma, gyvūnai, kaip ir žmonės, gali bendrauti tarpusavyje. Pasiklausykime įvairių gyvūnų balsų įrašų ir pabandykime atspėti, kuris gyvūnas skleidžia tokius garsus.

(Pagal garso įrašą vaikai turi įvardyti tokius garsus skleidžiantį gyvūną)

3. "Kieno namas?"

Vaikinai, ar manote, kad augintiniai gyvena namuose su žmogumi ar gatvėje?

(vaikų spėjimai)

Kai kurie gyvūnai, pavyzdžiui, šuo ir katė, arba žiurkėnai ir papūgos, gyvena namuose su žmogumi. Bet kaip su dideliais augintiniais? Juk karvės ar arklio į namus pasiimti su savimi neįmanoma.

(vaikų spėjimai)

Žmonės stato namus naminiams gyvūnams.

Pavyzdžiui, namas karvėms vadinamas tvartu. Triušiams - triušiena, kiaulėms - kiaulidė, vištoms - vištidė. Jei karvės, ožkos ir avys gyvena viename dideliame kambaryje, tai tokia patalpa vadinama tvartu.

Kur gyvena laukiniai gyvūnai?

Pažiūrėkite į diagramą. Kiekvienos komandos narys paeiliui išeina ir sujungia liniją tarp gyvūno ir jo namo.

(Schema lentoje)

bebro skylė

meškos guolis

lapės užtvanka

voverių duobė

vilkų skruzdėlynas

skruzdėlynas tuščiaviduris

4. Viktorina "Kas aš esu?"

Visi gyvūnai skirtingi. Kai kurie yra gauruoti, kiti turi ragus, kiti mėgsta medų, o kiti – vikšrus. Pabandykime iš aprašymo atspėti, apie ką mes kalbame.

■ „Esu labai didelis, maždaug dviejų metrų ūgio, sveriu 350 kg. Turiu rudą kailį, mažas ausis ir uodegą. Galiu vaikščioti ant užpakalinių kojų ir lipti į medžius ieškodamas maisto. O aš valgau žuvį, uogas, galiu vaišintis skruzdėlėmis, kirmėlėmis ir vabalų lervomis. Visą žiemą praleidžiu žiemos miegu, o pavasarį išeinu iš duobės liekna, alkana ir pikta. (Turėti.)

■ „Gyvenu Tolimojoje Šiaurėje. Valgau žuvį ir ruonius. Aš labai myliu jūrą. Storas riebalų sluoksnis po oda ir ilgas baltas kailis saugo mane nuo hipotermijos. O mano letenėlės kaip plekštės, todėl gerai plaukiu ir nebijau nuplaukti toli į jūrą.“ (Baltoji meška.)

■ „Turiu aštrų snukį, stačias ausis ir labai smulkiai išvystytą uoslę. Esu labai riebus. Valgau mėsą, puolu elnius, briedžius ir graužikus, bet kartais, kai nieko nerandu, maitinuosi augaliniu maistu – uogomis. Mėgstu medžioti naktį, vienas. Kartais persekioju grobį valandų valandas, nenubėgdama nė vieno kilometro. Bet žiemą, norėdami pasimaitinti, renkamės į pulkus.“ (Vilkas.)

■ „Esu storas juokingas gyvūnas aštriais priekiniais dantimis. Mano namas vadinamas trobele. Savo trobelei renkuosi nedidelę upę ar upelį su tekančiu vandeniu. Dantimis nupjaunu medžių šakas ir iš jų statau užtvanką, kad vanduo būtų pastovus ir visada būtų povandeninis ryšys su savo namais. Namelyje yra du „kambariai“: miegamasis ir sandėliukas. (Bebras arba bebras.)

■ „Mano uoslė labai aštri. Didžiausias skanėstas man – lauko pelės. Pelytė šiek tiek girgžda ir aš girdžiu ją už šimto metrų net žiemą, kai ji slepiasi po sniegu. Jų galiu suvalgyti iki 20 per dieną. Naktį medžioju, o dieną mėgstu ilsėtis. Mane dažnai vadina raudonplauke apgavike“. (Lapė.)

■ „Su šeima gyvenu duobėje, kurią išrausiau priekinėmis letenomis ir užklojau minkšta žole ir pūkais. Esu labai atsargus. Prieš artėdamas prie duobės padarysiu kelis šuolius į šoną, po to kelis šuolius į kitą pusę ir tik tada įšoku į savo namus. Žiemą, kad būčiau nematomas sniege, pasikeičiu kailinius.“ (Kiškis.)

■ „Turiu labai gražių ragų, bet kiekvieną žiemą tenka juos numesti. Kūnas yra padengtas gražiomis mažomis šviesiomis dėmėmis. Vilna mane gerai saugo nuo šalčio, o plačios kanopos neleidžia iškristi per sniegą. Aš didžiuojuosi savo geru regėjimu, o mano klausa ir uoslė leidžia be didelių sunkumų aptikti pavojų. (Elnias.)

■ „Aš atrodau kaip gremėzdiška riebi pelė dideliais skruostais. Turiu apvalias blizgančias akis, trumpas kojas ir smailią mažą uodegėlę.

Įrengiu 1-2 metrų gylyje po žeme duobę, kuri susideda iš kelių „kambarių“: viename miegu žiemą, o kitame kaupiu reikmenis. Kartais jie mane laiko namuose, narve“. (Žiurkėnas.)

■ „Aš, mažas ir pilkas, statau sau duobę arba lauke, arba miške, po medžių šaknimis nuošalioje vietoje. Mano skylė atrodo kaip paukščio lizdas. Čia kaupiu sėklas, uogas, riešutus, sausus pumpurus ir žolelių bei medžių šaknis. Žiemą dažnai palieku savo skylę papildyti atsargas. Norėdami tai padaryti, kasu specialius tunelius ir judu jais. (Pelė.)

■ „Aš, malonus, išrankus gyvūnas, gyvenu visur. Turiu ilgą tankią uodegą ir puoštas akis. Uodega, beveik lygi mano kūno ilgiui (apie 20 cm), tarnauja kaip stulpas ir skėtis, leidžiantis išlaikyti pusiausvyrą ir šokinėti palei šakas. Ant ausų yra nedideli kutai, kurie apsaugo mano ausis nuo šalčio. Labai šaltomis dienomis sėdžiu tuščiaviduriame medyje ir valgau giles, džiovintus grybus ir riešutus. (Voverė)

■ „Esu mažas gyvūnėlis aksominiu tamsiai pilku kailiuku. Turiu stiprias priekines kojas, kurios atrodo kaip dideli pečių ašmenys. Ant jų auga nagai, kuriais kasu žemę ir metau atgal. Aš turiu akis, bet tai tik maži karoliukai, padengti kailiu ir oda. Man nereikia akių, nes nuolat gyvenu po žeme visiškoje tamsoje. Bet aš turiu puikią uoslę. Už kelių metrų jaučiu slieko kvapą.“ (Kurmis.)

5. Fiziniai pratimai

Pas mus gyveno katinas Antipka. (Atsistokite, rankos ant juosmens.)

Iš lovos atsikėlė pirmą valandą. (Išsitempę, rankos aukštyn – įkvėpkite.)

Dviejų metu virtuvėje jis vogė dešras (pasvira į kairę ir į dešinę).

Trečią valgiau grietinę iš dubenėlio. (Lenkite į priekį, rankos ant juosmens.)

Veidą nusiplovė keturiese. (Pakreipkite galvą į pečius į kairę ir į dešinę.)

Penktą voliojausi ant kilimėlio. (Sukasi į kairę ir į dešinę.)

Šešerių jis tempė silkę iš kubilo. (Trūksta rankomis prieš krūtinę.)

Septynerių žaidžiau slėpynių su pelėmis. (Plojimai iš priekio į nugarą.)

Aštuonerių jis gudriai primerkė akis. (Pritūpimai.)

Devintą valgiau ir klausiausi pasakų. (Suplok rankomis.)

Dešimtą nuėjau į lovą miegoti (šokinėju į vietą.)

Nes turiu keltis pirmą valandą. (Mes vaikštome vietoje.)

6. Viktorina „Kam naudinga“

Vaikinai, kodėl, jūsų manymu, žmonėms reikia augintinių?

(vaikiškos prielaidos)

Teisingai, iš jų gauname dalykų, naudingų mūsų gyvenimui. Pienas, vilna, mėsa ir kt.

Pabandykime atspėti, kuris gyvūnas ką mums duoda.

(mokytojas rodo skaidres su vaizdais, vaikai atspėja gyvūną)

18-22 skaidrės

Labai myliu augintinius:
Maitinu, rūpinuosi ir glostau,
Šuo ir katė, ožka ir kiaulė
Laikau juos savo draugais.
Karvės ir ožkos duoda mums pieno,
Nėra storesnės avies vilnos,
Murkianti katė suteiks mums paguodą
Ir jis sugaus visas peles.
Mūsų pagalbininkai – karvė ir avinas
Ir juodas arklys tamsiais karčiais
Jie gyvena šalia mūsų, yra prie mūsų prisirišę,
Patikimas, ramus.

7. Animaciniai filmukai

Ar atidžiai klausotės ir žiūrite pasakas ir animacinius filmus? Dabar tai patikrinsime atlikdami komišką viktoriną.
Už kiekvieną teisingą atsakymą komandos gauna 1 žetoną.

Kur Mikė Pūkuotukas rado Eeyore'o uodegą? (Ant Pelėdos durų)
Kas Mikė Pūkuotukas įstrigo jų duryse? (Prie Triušio)
Malvinos mėgstamiausio šuns vardas iš pasakos „Pinokio nuotykis“? (Artemonas)
Kokia buvo išpirka už Mauglio gyvybę? (Buffalas)
Kam Alisa pabėgo į Stebuklų šalį? (Už triušio)
Kam mažasis plėšikas davė padėti Gerdai? (Elnias)
Kas dainuoja dainą: „Guliu saulėje...“? (Vėžlys ir liūto jauniklis)
Kokia yra katės Leopoldo mėgstamiausia išraiška? („Vaikinai, būkime draugais“)
38 papūgos ir 1 sparnas – tai kieno ilgis? (Boa susiaurėjimas)
„Kas ryte eina į svečius, elgiasi išmintingai...“ Kieno tai žodžiai? (Mikė Pūkuotukas)
Kaip vadinosi vėžlys iš pasakos „Pinokio nuotykis“ (Tortilla)
Vardas pasakos herojus kas turi dideles ausis? (Čeburaška)
Pas ką atskubėjo mamuto jauniklis? (Mamai)
Šis baisus žvėris suvalgė pasaką Raudonkepuraitę kartu su savo močiute (Vilku)
Kaip vadinosi Ellie šuo iš pasakos „Ozo burtininkas“? (Toto)

8. Kieno skelbimas?

Vaikinai, aš aptikau laikraštį, kuriame buvo tiek daug skelbimų! Bet čia yra problema! Kas yra šio skelbimo autorius, nenurodyta! Padėkime skaitytojams ir suraskime kiekvieno skelbimo autorių.

Ant jūsų stalų turite vokų su gyvūnų nuotraukomis. Išimk juos. Aš perskaičiau skelbimą, o jūs pasiimate gyvūno, kuris, jūsų manymu, yra autorius, kortelę. Žetonas už teisingą atsakymą!

1. Draugai! Jei reikia adatų, susisiekite su manimi. (Ežiukas)
2. Padėkite man pabusti pavasarį. Geriau su medumi. (Turėti.)
3. Aš esu pati žaviausia ir patraukliausia! Apkvailinsiu visus, kuriuos nori apgauti. Atsižvelgdamas į visa tai, raginu vadinti mane vardu ir tėvavardžiu. Nevadink jos Patrikeevna! (lapė)
4. Man kažkaip labai nuobodu pasidarė kaukti į mėnulį. Kas palaikys man kompaniją? (Vilkas.)
5. Visi, visi, visi! Kam reikalingi ragai? Susisiekite su manimi kartą per metus. (Briedis.)
6. Aš mokau visus mokslus! Iš jauniklių už trumpam laikui Kuriu paukščius. Atkreipkite dėmesį, kad užsiėmimus vedu naktimis. (Pelėda.)
7. Galiu padėti rasti maloniems, bet vienišiems paukščiams šeimos laimė! Perinti mano jauniklius! Niekada nepatyriau motiniškų jausmų ir nepadarysiu. Linkiu jums laimės asmeniniame gyvenime. (Gegutė.)
8. Tam, kuris suranda mano uodegą! Laikykite jį kaip atminimą. Sėkmingai auginu naują. (Driežas.)
9. Aš laukiau draugo 150 metų! Charakteris teigiamas. Yra tik vienas trūkumas – lėtumas. (Vėžlys.)

9. Apibendrinimas.

Šiandien jūs visi buvote puikūs! Matau, kad puikiai pažįstate ir naminius, ir laukinius gyvūnus. Dabar laikas skaičiuoti žetonus ir gauti atlygį.

Tikslai:

Praturtinkite vaikų supratimą apie miško gyvūnus (atkreipkite dėmesį į būdingus gyvūnų atstovų bruožus).
Išmokykite vaikus sugalvoti paprastas lyginamąsias frazes.
Įveskite į vaikų aktyvųjį žodyną šiuos žodžius: gyvūnai, vilko guolis. Išmokykite vaikus atlikti judesius pagal eilėraščio tekstą.
Ugdykite kūrybinę vaizduotę: vaizduokite gyvūnų įpročius, mėgdžiokite gyvūnų – eilėraščio herojų – judesius.
Stiprinti piešimo spalvotais pieštukais įgūdžius ir užpildyti trūkstamas vaizdo detales.
Toliau mokykite vaikus įminti mįsles.
Ugdykite mąstymą smulkiosios motorikos įgūdžius rankas
Ugdykite susidomėjimą gyvąja gamta.

Įranga:

Paveikslėliai, kuriuose vaizduojama lapė, lokys, vilkas, kiškis, pelėda.
Schema: stačiakampis popieriaus lapas, padalintas į keturis vienodus kvadratus (horizontaliai); 1 – keturios letenos, 2 – snukis, 3 – uodega, 4 – kailis.
Įranga piešimui spalvotais pieštukais.
Popieriaus lakštai su nupieštais gyvūnais (lapė be uodegos, kiškis be ausų, meška be letenų).

Preliminarus darbas:

Pasiūlykite vaikams lentoje atspausdintą galvosūkį „Kas gyvena miške“.

Eilėraščio skaitymas

Prie lapės giliame miške
Yra skylė – patikimi namai.
Sniego audros žiemą nebaisios
Voverė įduboje prie eglės.
Dygliuotas ežiukas po krūmais
Grėbia lapus į krūvą.
Šleivapėdystė miega duobėje,
Jis čiulpia leteną iki pavasario.
Kiekvienas turi savo namus
Jame visiems šilta ir patogu.

Pamokos eiga:

Vaikinai. Pažvelkite į šias nuotraukas, pagalvokite ir pasakykite man, kas čia yra keistas? Kodėl? Nes pelėda yra paukštis, ir visi kiti gyvūnai, o dar geriau – gyvūnai. Pakartokime šį žodį ir prisiminkime. Gyvūnai.

Gyvūnai reiškia gyvi. Visi gyvūnai turi keturias kojas, uodegą, snukį ir kūną, padengtą plaukais. Pažvelkite į šią diagramą. (Rodyti diagramą). Jame pavaizduota tai, kas visada padės nustatyti, ar tai gyvūnas, ar ne. Kiek letenų rodoma pirmame lange? Keturios letenos. Kas rodoma antrame lange? Uodega. Trečiame lange? Snukis. Gyvūnai turi snukį, o žmonės... veidą. O paskutiniame lange matosi vilna. Ką daryti, jei vietoj kailio kūną dengia plunksnos? Ar tai gyvūnas ar ne? PSO? Paukštis.

Žaiskime šį žaidimą. Aš paskambinsiu. O jūs atsakote: gyvūnas ar ne.

Didaktinis pratimas „Atpažink gyvūną“

Turėti
Voverė
Varlė
Kiškis
Žvirblis
Gyvatė
Lapė
Vilkas
Delfinas
Pelė

Pašaliname paveikslėlį su pelėda ir įvardijame, kurie gyvūnai pavaizduoti šiose nuotraukose.

Dabar šias nuotraukas išdėliosiu skirtinguose grupės kambario kampuose. Klausykite mįslės ir bėkite į atsakymą.

Didaktinis žaidimas „Surask atsakymą“

Kas gyvena giliame miške,
Nerangus, plokščiapėdis?
Vasarą valgo avietes, medų,
O žiemą čiulpia letenėlę.
(Turėti)

Aukštesnis už katę,
Gyvena miško duobėje,
Pūkuota raudona uodega -
Mes visi žinome...
(lapei)

Koks tai gyvūnas šaltą žiemą?
Eiti per mišką alkanas?
Jis atrodo kaip šuo
Kiekvienas dantis yra aštrus peilis!
Jis bėga plikomis burnomis,
Pasiruošęs pulti avį.
(Vilkas)

Skuba neatsigręždamas
Blizga tik kulnai.
Jis skuba iš visų jėgų,
Uodega trumpesnė už ausį.
Visi gyvūnai išsigandę
Jis gelbsti save po krūmu,
Taip, vilkas patenka į bėdą.
(Kiškis)

Kas mikliai šokinėja per Kalėdų eglutes?
Ir skrenda į ąžuolus?
Kas slepia riešutus įduboje,
Džiovinti grybus žiemai?
(Voverė)

Ar visi šie gyvūnai gyvena šalia mūsų esančiame mieste? Pasakyk man, prašau, kur mieste galiu pamatyti šiuos gyvūnus? Zoologijos sode, cirke. Kur gyvena lokys, kiškis, vilkas ir lapė? Šie gyvūnai gyvena miške, todėl ir vadinami miško gyvūnais.

Visi miško gyventojai gyvena kaip viena didelė miško šeima, kuri turi savo taisykles. Ir visi jiems paklūsta. Kadangi jie priklauso vienas nuo kito, jie negali gyventi vienas be kito.

Vaikinai, ar turite namą, kuriame gyvenate su savo šeima? Ar miške yra namų? Kur gyvena miško gyvūnai?
Kiekvienas gyvūnas turi savo namus miške. Tik šie namai visi skirtingi. Kur kam patogu, ten ir gyvena.

Didaktinis žaidimas „Kas kur gyvena“

Meška - ... duobėje.
Lapė - ... skylėje.
Kiškis - ... po krūmu.
Voverė - ... įduboje.

O vilko namas vadinamas guoliu.
Pakartokite - "vilko duobė" ir prisiminkite.

Kiekvienas gyvūnas turi savo charakterį. Taip, jūs pats tai gerai žinote.

Didaktinis pratimas „Kas yra kas“

Piktas kaip... vilkas.
Bailus kaip... kiškis.
Gudrus, kaip... lapė.
Šleivapėdystė, kaip... lokys.
Dantytas, kaip... vilkas.
Pūkuotas, kaip... kiškis.
Nerangus kaip... lokys.
Šokinėja kaip... voverė.

Dinaminė pauzė „Animal Charge“

(pagal A. Barto eilėraštį) Vaikai atlieka judesius pagal eilėraščio tekstą.

Kartą – pritūpęs.
Du - šuolis.
Tai triušio pratimas.
Kaip gali pabusti mažosios lapės?
Jie mėgsta ilgai pasitempti
Būtinai žiovaukite
Na, vizgink uodegą.
O vilkų jaunikliai išlenkia nugaras
Ir šiek tiek pašokti.
Na, lokys yra šleivakojais,
Plačiai išskėstomis letenomis:
Iš pradžių vienas, paskui abu kartu,
Jis ilgą laiką žymėjo laiką.
O tiems, kuriems nepakanka įkrovimo -
Pradėkime viską iš naujo!

Piešimas „Miško gyvūnai“

Vaikinai, ar turite nuotraukų spalvinimui? Ką jie vaizduoja? Ar piešinys baigtas? Ko menininkas nebaigė? Jūsų užduotis: baigti nupiešti lapės uodegą, lokio letenas ir kiškio ausis. (Atliktų darbų demonstravimas, vaikų darbeliai).

Tada nuspalvinkite gyvūnų paveikslėlį. Kokia spalva dažysime lapę? Meška? Kiškis? Dažyti reikia tolygiai, mažais potėpiais, stengiantis neperžengti vaizdo kontūrų.

Ką reikia nupiešti, kad būtų aišku, tai miško gyvūnai. Reikia piešti medžius, mišką. Kaip šitas. (Medžio piešimo demonstravimas). Bet jei nupieštume tik vieną medį, jis neatrodys kaip miškas. Taigi nupieškite keletą medžių. Vaikų darbo vertinimas.

Ką apie gyvūnus turėtų žinoti ikimokyklinukas? Pirma, ar tai laukinis ar naminis gyvūnas, miško, šiaurės ar Afrikos gyvūnas, tai yra, jo buveinė. Antra, kokiame „namyje“ gyvena gyvūnas, jei jis yra laukinis: tai gali būti duobė, duobė, įduba, o gal gyvūnas išvis nesikuria sau namų. Trečia, ką valgo šis gyvūnas? Įspūdinga istorija yra tai, ko jums reikia. Ir būtinai palydėkite šią istoriją apie gyvūnus paveikslėliais, nes žinome, kad regimoji atmintis labai padeda ikimokyklinuko mokymuisi. Pakalbėkime su vaiku apie laukinius gyvūnus ir parodykime atvirutes – mnemonines lenteles, taip vaikai geriau susidomės tema ir vaizdžiai bei perkeltine prasme prisimins visas detales.

Laukiniai miško gyvūnai

Kiškis

Kiškis gyvena miške. Jis sau duobes nekasa, o slepiasi krūmuose, įdubose po šaknimis, po šakomis, kur pasistato sau žiemos trobelę. Pagrindinis kiškio maistas yra žolė, šienas ir jaunos medžių šakos. Kiškis taip pat valgo daržoves, vaisius ir uogas, jei tik randa.

Lapė

Lapė yra laukinis gyvūnas. Ji gyvena miške, duobėje. Lapė yra plėšrus gyvūnas. Pagrindinis lapių maistas yra vabzdžiai (vabalai, sliekai) ir smulkieji graužikai (pelėnai). Jei lapei pavyks pagauti kiškį ar paukštį, o tai nutinka ne itin dažnai, ji mielai suės ir juos. Neretai lapės apsigyvena šalia žmonių ir iš paukštidės vagia naminius paukščius. Kartais ji gali pasivaišinti ir ant kranto išplauta žuvimi. Išalkusi nepaniekins uogų ir vaisių.

Vilkas

Vilkas yra miško gyvūnas. Vilkai gyvena duobėje. Vilkai medžioja būriais, todėl sugeba sugauti didelį grobį: briedžius, elnius. Vilkas mielai pasilepins ir paukšteliu, ir zuikučiu. Alkanais metais vilkai gali pulti gyvulius, tačiau tai nutinka labai retai. Vilkai yra labai atsargūs ir bijo žmonių.

Ežiukas

Ežiukai gyvena miške. Retai kasa duobes patys, dažniau užima svetimas ar susikuria lizdą tarp išsikišusių šaknų, po krūmu, įdubose žemėje, tempdami ten daug lapų, sausos žolės ir samanų. Žiemą ežiai žiemoja. Ežiukai minta daugiausia vabzdžiais. Jei jie susidurs su gyvate, jie taip pat gali ją suvalgyti. Nesivaržykite valgyti grybų, gilių, uogų ir vaisių.

rudas lokys

Rudasis lokys yra laukinis miško gyvūnas. Žiemai lokys pasistato sau duobę ir žiemoja. Pagrindinis lokių maistas yra uogos, šaknys ir grybai. Jei lokys ras paukščio lizdą, jis vaišinsis kiaušiniais, jei ras laukinių bičių avilį, valgys medų. Meška moka gaudyti žuvį ir valgo ją su malonumu. Jis netgi gali suvalgyti pelę, jei pavyks ją pagauti. Jis nepaniekins skerdenos.

Voverė

Miške gyvena voverė. Ji randa įdubą medyje ir ten apsigyvena. Voverė valgo uogas, vaisius, grybus, riešutus, giles ir grūdus. Saugo reikmenis žiemai, slepia jas po šaknimis arba tarp medžių šakų, kad nebadautų žiemą.

Dykumos gyvūnai

Kupranugaris

Kupranugariai gyvena dykumoje ir pusiau dykumoje. Jie nestato būsto. Jie minta žole (tiek sausa, tiek šviežia), medžių šakomis, kupranugarių spygliuočiais, efedra, pelynu, kramto sakų šakas. Kupranugaris kaupia maistines medžiagas savo kuprose, todėl ilgą laiką gali išsiversti be maisto.

fennec

Fenechas gyvena dykumose ir pusiau dykumose. Jis išsikasa sau duobę smėlyje. Fenekinė lapė yra visaėdė. Minta vabzdžiais, driežais, paukščių kiaušiniais, smulkiais graužikais ir augalų šaknimis, kurias galima iškasti dykumoje.

Kai vaikas susipažins su gyvūnais, jų gyvenimo būdu, mityba, leiskite jam pabandyti pasakoti apie tai, ką prisimena. Paveikslėliai ir diagramos su algoritmu, kaip sudaryti aprašomąją istoriją, padės >>

Iš pradžių jums gali nepavykti gauti nuoseklios istorijos, tada pabandykite atspausdinti ir supjaustyti aukščiau esančias korteles į sektorius ir paprašykite vaiko teisingai išdėstyti paveikslėlius.

Išsamesnius pasakojimus vaikams apie gyvūnus rasite mūsų svetainės skyriuose:

Labai lengva savo rankomis pasidaryti mokomuosius žaidimus vaikams, tereikia pasitelkti šiek tiek vaizduotės. Žaidimai vaikams yra labai svarbūs, nes žaisdami jie mokosi ir patiria pasaulis. Čia yra žaidimas apie gyvūnus „Kas kur gyvena“.

Tai puiki galimybė supažindinti kūdikį su išoriniu pasauliu. Ši įdomi loterija vaikams gerai lavina atmintį, loginis mąstymas, dėmesys ir kalba.

Kortelės su įvairiais gyvūnais jūsų kūdikiui tai patiks. Šiame rinkinyje yra 4 žaidimo laukai šiomis temomis:

1) Kas gyvena ūkyje? Kortelės su augintiniais.

2) Kas gyvena miške? Kortelės su laukiniais gyvūnais.

3) Kas gyvena vandenyje? Kortos su jūros būtybėmis.

4) Kas gyvena Afrikoje? Kortos su savanos gyvūnais.

Šis žaidimas tinka veiklai namuose ir darželiui, raidos centrui, pradinė mokykla. Galite dirbti su vienu vaiku arba su vaikų grupe.

Kaip patiems pasidaryti gyvūnų loteriją

Atsispausdinkite bylas, priklijuokite ant kartono, kortelių lapus apklijuokite lipnia juostele, iškirpkite ir galite pradėti mokytis!

Mokomasis loto žaidimas gyvūnams tirti vaikams nuo 2,3,4,5,6 metų

Mokomasis loto žaidimas gyvūnams tirti vaikams nuo 2,3,4,5,6 metų

Mokomasis loto žaidimas gyvūnams tirti vaikams nuo 2,3,4,5,6 metų

Mokomasis loto žaidimas gyvūnams tirti vaikams nuo 2,3,4,5,6 metų

Mokomasis loto žaidimas gyvūnams tirti vaikams nuo 2,3,4,5,6 metų

Mokomasis loto žaidimas gyvūnams tirti vaikams nuo 2,3,4,5,6 metų

Mokomasis loto žaidimas gyvūnams tirti vaikams nuo 2,3,4,5,6 metų

Kaip kartu su vaiku išmokti gyvūnų vardus

1) Pirmiausia suaugęs žmogus gali tiesiog papasakoti vaikui apie gyvūnų buveines, teisingai išdėstyti paveikslėlius ir pavadinti visus gyvūnus.

2) Tada pasirinkite bet kurį lauką ir tik su juo susijusias korteles, pakvieskite vaiką savarankiškai jas sutvarkyti ir pavadinti.

Sūnui patiko šis žaidimas, jis net negalėjo ramiai laukti, kol aš jį padarysiu, jis iškart įsijungė į procesą. Pažiūrėkite į nuotrauką patys.

Sėkmės jums ir jūsų vaikams mokantis gyvūnų!

Mokomasis žaidimas apie gyvūnus – Kas kur gyvena?

O kad žaidimas būtų įdomesnis, mokomajame kanale galite žiūrėti mokomuosius animacinius filmukus apie gyvūnus VISKAS GERIAUSIOS VAIKAMS!!!

Kas gyvena miške

Kas gyvena jūroje

Kas gyvena dykumoje