Kaip vadinasi sudėti ir atimti skaičiai. Skaičių pavadinimas sudedant (dėmenys, suma). IV. Skaičiavimo įgūdžių formavimas

Atviros matematikos pamokos santrauka

Tema: Skaičių pavadinimas atimant

Tikslas: sudaryti sąlygas susipažinti su skaičių pavadinimais atimties metu; ugdyti gebėjimą spręsti uždavinius ir posakius, skaičiuoti žodžiu įgūdžius.

Laukiami rezultatai (dalykas): žinokite skaičių pavadinimus atimdami; mokėti spręsti problemas ir rasti posakių reikšmes.

Universali mokymosi veikla (metasubjektas):

Reguliavimo: mokėti kontroliuoti rezultatą (retrospektyviai), kontroliuoti rezultatą mokytojo prašymu; atskirti teisingai atliktą užduotį nuo neteisingos.

Komunikacinis: mokėti klausytis ir dalyvauti dialoge, dalyvauti kolektyvinėje diskusijoje.

Kognityvinis: mokėti atlikti loginius veiksmus: analizę, sintezę, pasirinkti objektų palyginimo, serializacijos, klasifikavimo pagrindus, nustatyti analogijas ir priežasties-pasekmės ryšius, kurti loginę samprotavimo grandinę; klasifikuoti objektus kaip žinomas sąvokas, pagrįstas universalių loginių veiksmų atlikimu.

Asmeninis: veikti pagal atmintinę dėl mokymo priemonių, vaizdinės ir skaičiavimo medžiagos, geometrinių formų konstravimo priemonių ir darbo taisyklių tvarkymo.

Pamokos scenarijus

1.Org momentas (Klasės ir įrangos pasirengimo tikrinimas; emocinė nuotaika pamokai (kortelės ant stalų)

Kažko sugalvojo paprastai ir išmintingai
Susitikę pasisveikinkite: "Labas rytas!"
Labas rytas saulei ir paukščiams!
Labas rytas patikliems žmonėms!

Ir visi tampa malonūs, pasitikintys.
Labas rytas trunka iki vakaro.

W .: Tikiuosi, kad šiandien esate geros nuotaikos, patikrinkime tai pamokos pradžioje. Priešais jus – kortos su vyrų atvaizdu. Vienas iš jų šypsosi, o kitas – liūdnas. Pasirinkite vieną iš jų. Jei esate prastos nuotaikos, mes stengsimės jus nudžiuginti pamoka, o jau gerai nusiteikusieji į naujas žinias lekia gerai nusiteikę.

– Patikrinkime pasirengimą pamokai.

Šauniai padirbėta! Atsiverskime sąsiuvinius, atsitraukime... užsirašykime numerį, puikus darbas.

2. Kaligrafinė minutė.

3. Studijuotos medžiagos kartojimas ir pasirengimas naujos medžiagos suvokimui

Ant stalo:

8-2= 6+3= 1+7= 8-4=

9-4= 5+2= 2+6= 7-3=

D: -Į kokias dvi grupes galima suskirstyti šiuos posakius? (kai kurie pavyzdžiai pridėti, kiti atimti)

Vaikinai, kiek iš jūsų prisimenate, kaip vadinami skaičiai, kai sudedate? (terminas, terminas, suma)

Ar žinome, kaip skaičiai vadinami juos atimant? (Ne)

Kas padės suformuluoti pamokos temą? (skaičių pavadinimas atimant)

Vaikinai, prieš pamoką, mums būnant valgomajame, kažkas mums parašė laišką. Paskaitykime. kieno tai? (Vaikas skaito Koščejaus raštelį)

Kokie vaikinai išsaugosime titulus? (Taip)

Tada kibk į darbą.

4. Žodinė sąskaita

Individualus darbas lentoje.

1 asmuo (išspręskite pavyzdžius):

2 žmonės (į trūkstamus langelius įrašykite numerius)

3 ir 4 žmonės (Žuvies žaidimas) Vienas mokinys gaudo žuvį atsakydamas 5, kitas mokinys gaudo žuvį atsakydamas 10.

Visi kiti sprendžia problemas eilėraščiu

1 atnešė žąsies motiną

Šeši vaikai pasivaikščioti po tvenkinį.

Visi žąseliai yra kaip kamuoliukai.

3 sūnūs, o kiek dukterų? (3)

Vadimas rado 6 grybus,

Ir tada dar 1.

Jūs atsakote į klausimą.

Kiek grybų jis atnešė? (7)

4 prinokusios kriaušės

Jie siūbavo ant šakos.

2 kriaušes nušovė Pavluša.

Kiek liko? (2)

Per lauką tiesia linija

Avinas ėjo į girdyklą.

3 avys už tavęs

Jis vedė svarbiau į laistymo vietą.

Kiek jų kartu? Suskaičiuoti

Ir sukurk savo pavyzdį! (4)

Puiku vaikinai! Tu padarei gera darbą. Mes jau arti savo vardų. Koschey kviečia rinktis iš trijų skrynių. Juose yra aukso, sidabro ir mūsų numerių vardai. Atspėk, kas kurioje skrynioje yra, jei antroje skrynioje yra sidabro, o pirmoje ne aukso.(1 skrynia - skaičių pavadinimai, 2 skrynia - sidabrinė, 3 skrynia - auksinė)

5. Matematinės fizikos minutė

2 + 1 tiek kartų trypiame kojomis.
3 + 2 tiek kartų delne.
4-1 mes sėssime tiek kartų.
6-1 dabar pasilenksime.
1 + 1 tiek pašoksime.
O taip, suskaičiuok, pažaisk ir viskas!

6. Naujos medžiagos mokymasis. Pažintis su naujais terminais - skaičių pavadinimais atimti.

1. Sukurkime skaitinę išraišką skaitydami užduotį apie Koschei.

Koschei išgyveno 7 gyvybes, o jau prarado 3. Kiek gyvybių liko Koschei?

Kokiais veiksmais bus išspręsta problema? (Atimant)

Kas įvardins problemos sprendimą? (7–3 = 4)

Kaip pavadinti skaičių 7, jei jis buvo sumažintas? (minuendas)

Koks yra atimamo skaičiaus pavadinimas? (Atimta)

Skaičius, gautas atėmus, yra skirtumas.

2. Darbas pagal vadovėlį (p.29)

1. Perskaitykite įrašą ir parašykite pavyzdžiu (1 ant lentos, likusius - sąsiuvinyje)

2 užduotis: Skaitymas ir rašymas Atimties pavyzdžiai naudojant naujus terminus.

Sudarykite ir užsirašykite posakius:

Sumažinkite 7, atimkite 3, raskite skirtumą.

Sumažėjęs 9, atimtas 1, kuo skiriasi skaičiai?

3 Problemos sprendimas.

Įrodykite, kad tai iššūkis.

Perskaitykime problemos sąlygą, problemos klausimą.

Kokius palaikymo žodžius rašysime sąlygoje?

Kokiais veiksmais bus išspręsta problema?

Sprendimas: 6-2 = 4.

Atimdami įvardinkime skaičius. Kokie yra skaičių 6,2,4 pavadinimai? (atimta, atimta, skirtumas)

7. Skirkite šiek tiek laiko. (Dėmesio užduotis (lape yra 3 geometrinės figūros. Vaikinai, reikia jas atsiminti ir piešti į sąsiuvinį).

8. Darbas su EPU, treniruočių disku. (Užduotis Nr. 2)

Užpildykite teiginius:

Šiandien pamokoje išmokau...

Man buvo įdomu…

Man tai patinka…

Regioninės valstybinės vyriausybinės švietimo įstaigos mokiniams su negalia „Altajaus 1-oji vidurinė mokykla“ filialas Rubcovskas

SANTRAUKA

matematikos pamoka 2 klasėje

"Duotų skaičių pavadinimas ir ieškomas atimtis"

TEMA: Sudėti ir atimti skaičių pavadinimai. Pridėjimo poslinkio savybė. Skaičių sudėjimas ir atėmimas dalimis. Dviženklių skaičių sudėjimas ir atėmimas nekertant skaitmens. Sumos ir liekanos radimo, skirtumo palyginimo uždaviniai. Skaičių palyginimas. Ilgio vienetai. Atkarpų ilgių palyginimas.

Prisiminkime studijuotą medžiagą: skaitykite ir pasakokite.

· Skaičiai, naudojami skaičiuojant objektus, vadinami natūraliaisiais skaičiais.

· Sveikieji skaičiaiforma natūrali skaičių serija: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9. 10, 11, 12, ……. Mažiausiasšioje serijoje yra numeris 1, didžiausias numeris jame neegzistuoja. Ši eilutė sudaryta taip, kad kiekvienas kitas skaičius būtų vienu daugiau nei ankstesnis.

· Skaičiai, parašyti vienu skaitmeniu, vadinami vienaženkliais; skaičiai, parašyti dviem skaitmenimis, yra dviženkliai.

· Dviejų skaitmenų žymėjime skaičius dešinėje reiškia vienetus, skaičius kairėje – dešimtis.

· Atmintinė apie bitinį skaičių palyginimą

1. Lyginant dešimtis: more yra skaičius, kuriame yra daugiau dešimčių; mažiau yra tas, kuriame yra mažiau dešimčių.

2. Jei dešimtys yra padalintos po lygiai, tada palyginkite jų skaičių: daugiau yra skaičius, kuriame yra daugiau vienetų, mažiau yra skaičius, kuriame yra mažiau vienetų.

· Skaičių pridėjimas: pirma kadencija, antra kadencija, suma

· Sudėjimo poslinkio dėsnis:nuo terminų vietų permutacijos suma nesikeičia.

· Skaičių atėmimas: atimta, atimta, skirtumas

· Sudedamosios užduoties dalys:

1. Būklė, klausimas

2. Ieškomi skaitiniai duomenys

3. Trumpas įrašas, diagrama

4. Veiksmo pasirinkimas

5. Sprendimas

6. Atsakymas

· Atvirkštinės užduotys - tai užduotys, kuriose aprašomas vienas siužetas, kuriame yra tie patys skaičiai, bet viename uždavinyje tam tikras skaičius yra būtinas, o kitame uždavinyje šis skaičius pateikiamas.(ieškomasis tampa duomenimis, o duotasis tampa ieškomu)

· Priežastis tokia: norint atsakyti į problemos klausimą, pakanka žinoti dvi skaitines reikšmes. Į uždavinio klausimą atsakysime atlikdami aritmetinį veiksmą ... .. (sudėti arba atimti)

· Skirtumų palyginimo problemos- problemos klausimas skamba taip: kiek daugiau (mažiau) ... ..?

Pereikime prie praktinės dalies.

1) Užsirašykite datą, šaunus darbas

2) Padalinkite skaičių aibę į du poaibius. Kuo remiantis tai galima padaryti? Vienetus pabraukite viena eilute, dvi dešimtis.

91243307197458368

3) Pakeiskite skaičių skaitmenų suma: 13, 24, 65, 11, 28, 87

4) Prisiminkite skaičių 2–10 sudėtį.

5) Užrašykite skaičius į 7 dešimtuką.

6) Rekordiniai numeriai, kuriuose yra 5 vienetai

7) Įveskite tokius skaičius, kad gautumėte tikrąsias lygybes.

69 + …= 7060 + …= 907…- 70 = 3

55 - … = 5480 - 6.. = 20 Namų darbai: Nr 37, 41 8 p

Technologinių pamokų žemėlapis

Probleminio-dialoginio mokymosi technologija, sveikatą tausojanti technologija

Pamokos tipas

sujungti

Mokytojo tikslai

Organizuoti mokymo veiklą kad pridedant susipažintumėte su skaičių pavadinimais,

Ugdykite nuoseklią kalbą, darbinę atmintį, savanorišką dėmesį.

Sudaryti sąlygas ugdyti pagarbą kitų nuomonei,geranoriškas požiūris vienas į kitą, savitarpio pagalbos jausmas, sąmoningas požiūris į studijas ir dalyko studijas.

Mokymosi tikslai

Įvesti sąvokas „terminas“, „suma“;

Mokytiskaityti lygybes naudodami matematinę terminiją( terminas ir suma);

- ugdyti loginį mąstymą, dėmesį, bendravimo įgūdžius.

Savitarpio pagalbos švietimas.

Pagrindinės žinios

Naujos žinios

Sąlygos, suma

Pamokos tikslai

1 .Švietimas:

- sudaryti sąlygas įsisavinti matematines sąvokas „dėmenys, suma“;

Stiprinti galimybę įvardyti skaičius pridedant;

2. Kūrimas:

Ugdykite pažintinį susidomėjimą.

Ugdykite gebėjimą samprotauti, daryti išvadas.

Skatinti mąstymo, valingo dėmesio ugdymą.

Formuoti savireguliacijos įgūdžius.

3. Švietimas:

Ugdyti tikslumą ir gebėjimą padėti draugui.

Puoselėti elgesio kultūrą frontaliniame ir individualiame darbe.

Įranga

Interaktyvus kompleksas, pristatymas, diskas „Matematika“, vadovėlis „Matematika“

Per užsiėmimus

Ugdomieji ir lavinimo komponentai, užduotys ir pratimai

Mokytojo veikla

Studentų veikla

kontrolės forma

vykstančius veiksmus

suformuotus įgūdžius

1. Organizacinis momentas. Psichologinis požiūris.

Emocinis požiūris į pamoką. Įrangos ir klasės pasirengimo pamokai tikrinimas.

Linkėjimai nuo studentų.

Mokytojas paprašys jūsų atsikelti.

Kai jis leis jums atsisėsti, atsisėskite.

Nori atsakyti – nekelk triukšmo,

Geriau pakelk ranką.

Pasirengimo pamokai tikrinimas.

Sveikiname mokytojus. Jie organizuoja savo darbo vietą, tikrina atskirų priedų prieinamumą.

Parodykite emocinį reagavimą į mokytojo žodžius.

2. Bazinių žinių atnaujinimas.

Sukurk traukinio žaidimą.

Anekdotų užduotys

Žaidimas „Linksmas kamuolys“

Išdėstykite visus vagonus rezultatų didėjimo tvarka.

Išspręskite užduotis:

Stovėdamas ant vienos kojos, žąsis sveria 2 kg. Kiek jis svers stovėdamas ant dviejų kojų?(2 kg.)

Ėjau ir radau paršelį. Einam su draugu – kiek rasime?(Negaliu atsakyti.)

Vova per 1 valandą pagavo 5 žuvis. Kiek žuvų jis sugaus per 2 valandas?(Negaliu atsakyti.)

2 draugai išėjo į mokyklą. Prie jų ėjo dar 2 draugai. Kiek draugų lankė mokyklą?(2.)

Mokytojas meta kamuolį ir pasako klausimą ar užduotį.

Pridėti prie 42.(6.)

6 plius 1. (7.)

Kuris skaičius yra 2 mažesnis už 8?(6.)

Sumažinti 10 1. (R.)

8 minus 1 (7.)

Iš 4 (2) atimkite 2.

Kuris skaičius yra didesnis nei 5 x 2? (7.)

Padidinkite 7 2.(9.)

Priekabos dedamos išilgai grandinės šalia lentos rezultatų didėjimo tvarka.

Spręskite problemas žodžiu.

Atsako tas, kuris pagavo kamuolį.

Išmokti savarankiškai planuoti ir vykdyti savo veiksmus naudojant pažįstamą mokomąją medžiagą; bendradarbiaudami su mokytoju atlikti veiksmus pagal siūlomą planą.

Priekinė. Žodiniai atsakymai

3 ... Pamokos tikslų nustatymas .

Ugdomosios ir pažintinės veiklos tikslų priėmimas.

O taip, voverė yra amatininkė!

Megztos kumštinės pirštinės vaikams.

Numezgiau tris rutuliukus

Du vis dar guli ramūs.

Kas paruošė atsakymą:

Kiek kamuoliukų ji turi? (5.)

Iš kur tu žinai?(3 + 2 = 5.)

Į šį klausimą galite atsakyti pamokos pabaigoje.

Šiandien pamokoje iš arčiau apžvelgsime grupę, kurioje atliekamas „pridėjimo“ veiksmas.

Klausykite problemos eilutėje, raskite atsakymą. Paaiškinkite, kaip buvo rastas sprendimas.

Mokiniai klauso mokytojo, atsako į klausimą:Pridėkite 2 prie 3 - pasirodo 5, 3 padidėja 2 - pasirodo 5, dar 3 2 - bus 5.

Išmokite priimti ir atlikti mokymosi užduotį.

Priekinė. Mokytojo priežiūra.

4 ... Žinių ir veiksmų metodų įsisavinimas.

Naujų sąvokų paaiškinimas.

Dirbti pagal vadovėlį.

86 psl. Nr.1

Sumuojami skaičiai vadinamiterminai , o sudėjimo rezultatas vadinamassuma .

Tada mokytojas paskelbia lentos stalas:

Skaičių pavadinimas pridedant

Mokytojas moko mokinius skaityti pavyzdžius naudojant terminus „terminas“, „suma“.

Pavyzdžiui: pirmasis narys yra 4, antrasis narys yra 2, suma yra 6. Skaičių 5 ir 2 suma yra 7.

Mokytojas kartu su mokiniais pratina vartoti terminus „pirmasis terminas“, „antrasis terminas“, „skaičių suma“.

Toje pačioje užduotyje mokiniai susitiksskirtumai ... Mokytojas užduoda mokiniams klausimą:

Mokiniai įsimena komponentų pavadinimus ir papildymo veiksmo rezultatus.

Suformuluokite ir atlikite edukacinę užduotį, praktinę užduotį transformuokite į pažintinę: sudėdami žinokite skaičių pavadinimą.

Priekinė. Mokytojo priežiūra.

5. Kūno kultūros minutė.

Interaktyvi fizikos minutė „Buratino“

Siūlo atsipalaiduoti, aktyviai dalyvauti fizinėse minutėse.

Atlikite siūlomus judesius. Didžiausią dėmesį skirdami sveikam gyvenimo būdui, jie aktyviai dalyvauja fizinėse treniruotėse.

Užkirsti kelią nuovargiui.

Kolektyvinis. Mokytojo priežiūra.

6. Žinių ir veiksmų metodų įtvirtinimas.

Skaičiavimo įgūdžių formavimas.

Vadovėlio darbas Nr.2 (p. 86)

Temos „Užduotis“ propedeutika.

3-4 (p. 87)

6 (p. 87)

Darbas sąsiuvinyje su atspausdintu pagrindu .

Su. 29

Mokytojas siūlo sekti pavyzdžius, atkreipia vaikų dėmesį į tai, kad komentuodami jie įvairiai skaito posakius.

Mokytojas pakviečia gerai skaitantį mokinį perskaityti užduotį.

Kokią istoriją skaitote? Kas yra žinoma istorijoje?

Ką reikia išsiaiškinti?

Kokią aritmetinę operaciją reikia atlikti norint atsakyti į užduotą klausimą?

- Kodėl taip manai?

Problema analizuojama panašiai.

Mokytojas siūlo atlikti užduotį, kad įtvirtintų gebėjimą pridėti ir atimti skaičių 2.

- Atsiversk savo užrašų knygutę. Perskaitykite pirmąją užduotį.

- Kas yra terminai?(Skaičiai, kuriuos pridedame.)

- Kokios lygybės buvo akcentuojamos? Perskaitykite juos su atsakymu.

- Perskaitykite kitą užduotį. Vykdykite tai.

- Kokia yra pirmojo piešinio lygybė? (5 + 7 = 6.)

- Kokia antrosios nuotraukos lygybė? (7-1 = 6.)

- Kurkite istorijas iš paveikslėlių.

Mokiniai vaidina su komentarais. Pavyzdžiui: „Pirmasis narys yra vienas, antrasis narys yra vienas, sumos reikšmė yra dvi. Skaičių du ir vienas suma yra trys. Jei padidinsite du dviem, gausite keturis. Pridėkite vieną prie trijų, kad gautumėte keturis “ir pan.

Vienas iš mokinių skaito užduotį. Mokiniai atsako į klausimus:

-Žinoma, kad Vasya turėjo 6 knygas ir jam buvo įteiktos dar 2 knygos.

- Kiek knygų Vasja turi.

- Papildymas.

-Nes Vasya turi daugiau knygų.

Mokiniai paaiškina, kuris iš pasakų herojų klydo.(Kiškis klydo, nes turėjo atlikti „pridėjimo“ veiksmą; pridedant skaičius didėja, tai yra, kiškis turėjo žengti du žingsnius į priekį, o ne atgal.)

Mokiniai atlieka užduotis vadovaujami mokytojo, atsako į pateiktus klausimus.

Likusias užduotis mokiniai atlieka savarankiškai. Įsivertinimas „Šviesoforo“ pagalba.

Gebėjimas siekti plėsti savo pažintinę sferą, bandyti atlikti logines psichikos operacijas (analizė, palyginimas) kognityviniam uždaviniui spręsti.

Reikalingi įgūdžiai studijuojant temą „Užduotis“ (analizė, sintezė, mąstymas)

Gebėjimas savarankiškai planuoti ir vykdyti savo veiksmus naudojant pažįstamą mokomąją medžiagą; atlikti veiksmus bendradarbiaudamas su mokytoju pagal siūlomą planą; savarankiškai sudaryti veiksmų planą tiriamo tipo ugdymo problemai spręsti.

Mokytojo, dirbančio sąsiuvinyje, priežiūra.

Savikontrolė

8. Refleksinis-vertinamasis.

Apibendrinimas ir vertinimas.

Dabar pats laikas įvertinti. Mes dirbome vaisingai.

Ką naujo išmokote pamokoje? Kaip vadinami sumuojami skaičiai?

Kaip vadinasi rezultatas, gautas pridėjus?

Mokiniai atsako į klausimus.

Pasirinkite signalinę kortelę, atitinkančią pamokos darbo įvertinimą.

Gebėti pakankamai išsamiai ir tiksliai reikšti savo mintis.

Emociškai įvertinkite pamokos veiklą.

Mokytojo stebėjimas Savikontrolė ir savigarba

Ši pamoka skirta temai: „Daugybos komponentų pavadinimai“. Kiekvienos matematikos veiklos komponentai įvardijami. Šioje pamokoje priminsime, kokiais atvejais galima sudėtį pakeisti daugyba, išmoksime daugybos komponentų pavadinimus. Norėdami įtvirtinti naujas žinias, atliksime keletą testavimo pratimų.

Šioje pamokoje susipažinsime su daugybos dedamųjų pavadinimais.

Atlikime šią užduotį:

1 pratimas

Pažvelkite į šias išraiškas:

Ar galima visais atvejais sudėtį pakeisti daugyba? Jei įmanoma, sudėjimą pakeiskite daugyba.

Prisiminkite, kad sudėjimą galite pakeisti daugyba, kai randamos tų pačių terminų sumos. Taigi sudėjimą galime pakeisti daugyba 1 ir 4 išraiškose.

Kaip ir sudėjus ir atimant, skaičiai dauginant turi savo pavadinimą. Iškviečiamas pirmasis daugybos skaičius veiksnys... Antrasis daugybos skaičius taip pat vadinamas veiksnys... Daugybos rezultatas vadinamas dirbti.

faktorius = produktas

  • Penki kart du lygu dešimčiai.
  • Jei padvigubinate penkis, gausite dešimt.
  • Pirmasis koeficientas yra penki, antrasis koeficientas yra du, o sandauga yra dešimt.
  • Penkių ir dviejų sandauga yra dešimt.

Apsvarstykite toliau pateiktą užduotį. Raskite išraiškos 2 · 9 reikšmę, jei žinoma, kad 2 · 8 = 16. 2 · 8 – tai kartoti du aštuonis kartus (1 pav.).

Ryžiai. 1,28 yra du pakartojimai aštuonis kartus

2 · 9 – tai pakartokite du devynis kartus (2 pav.), ty dar vieną kartą. Taigi, jei prie išraiškos 2 · 8 rezultato pridėsime 2, tada gausime išraiškos 2 · 9 rezultatą.

Ryžiai. 2. 2 9 yra du kartoti devynis kartus

Dabar pabandykime išsiaiškinti posakio 2 · 7 reikšmę. 2 · 8 – kartoti du aštuonis kartus (1 pav.), o 2 · 7 – pakartoti du septynis kartus (3 pav.), ty vieną kartą mažiau, o tai reiškia, kad norint gauti šios išraiškos rezultatą , tai būtina iš išraiškos 2 8 rezultato atimti 2.

Ryžiai. 3.27 yra pakartoti du septynis kartus

Dabar žinome, kokie skaičiai vadinami dauginant, ir galime naudoti šiuos terminus skaitydami išraiškas.

Kiekvieno matematinio veiksmo komponentai turi savo pavadinimą.

Pridedant:

terminas + terminas = suma

Atimant:

atimta - atimta = skirtumas

Bibliografija

  1. Aleksandrova E.I. Matematika. 2 klasė. - M .: Bustard, 2004 m.
  2. Bašmakovas M.I., Nefedova M.G. Matematika. 2 klasė. - M .: Astrel, 2006 m.
  3. Dorofejevas G.V., Mirakova T.I. Matematika. 2 klasė. - M .: Švietimas, 2012 m.
  1. Festival.1 September.ru ().
  2. Shkolo.ru ().
  3. School-assistant.ru ().

Namų darbai

  1. Išmokite daugybos komponentų pavadinimus.
  2. Perskaitykite šias lygybes: